Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co z tym zrobić?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Co z tym zrobić?

    Hej Panowie, to co z tym spotem? Spotykamy się dziś czy w czwartek?

  • #2
    Co z tym zrobić?

    Mój kolega odziedziczył tzw "wrzoda na dupie".
    Mianowicie sprawa wygląda następująco:
    Przydupas matki mojego kolegi kupił auto około 2 lata temu od handlarza. Na umowie zakupu nie ma daty zawarcia transakcji ponieważ handlarz prosił o to żeby wstrzymać się dwa tygodnie z jakiś tam powodów. Oczywiście te dwa tygodnie trwają do dzisiaj. Auto nie przerejestrowane (rejestracje polskie), nie zgłoszone w urzędzie skarbowym, płacone jest tylko OC. Auto od dwóch lat stoi z powodu choroby przydupasa.
    Aby zarejestrować auto mój kolega próbował znaleźć handlarza żeby wpisać datę - musiał się upewnić czy żyje na wypadek jakby wpisał teraźniejsza datę. Gościu zapadł się pod ziemię. Zero kontaktu.
    Co na ten temat mówią przepisy? Co można z takim autem zrobić?
    Czy da go się zarejestrować, albo wyrejestrować jak się nie jest właścicielem w wyżej opisanej sytuacji?
    Ewentualnie można by go było rozebrać na części, ale bez wyrejestrowania to chyba nie możliwe?
    Auto było porządne - Laguna na pełnym wypasie z 3,0 V6 pod maską i automat.
    Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
    Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

    Komentarz


    • #3
      Chcecie tym autem jeździć, czy się go pozbyć?

      Komentarz


      • #4
        westwi78, Rozważane są obie opcje
        Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
        Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

        Komentarz


        • #5
          Jest pytanie, czy gość wyrejestrował w związku ze zbyciem ten samochód czy nie.
          Jak to chcecie zrobić legalnie, to musicie wpisać w umowę realną datę i iść dopełnić formalności.
          Z tym że nie wiem jaka jest kara za niezapłacenie PCC.

          Generalnie bez kontaktu z gościem to raczej jesteście w d... . Bo potem mogą zacząć wychodzić rozbieżności itd i jak zacznie w to ktoś wnikać, będą problemy.

          Komentarz


          • #6
            Tak jak pisałem z gościem nie ma kontaktu więc nic nie wiadomo
            Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
            Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

            Komentarz


            • #7
              Ja bym zrobił tak - wpisał prawdziwą datę kupna samochodu na umowę. Poszedł do Urzędu Skarbowego, wykonał tzw. czynny żal. Dostanie prawdopodobnie mandat + odsetki ustawowe (nie powinna być jakaś straszna kwota). I potem poszedł do wydziału komunikacji zarejestrować na siebie auto. Ich nie interesuje kiedy to została zawarta umowa.

              [ Dodano: Czw 18 Kwi, 13 06:13 ]
              A chyba nawet da się uniknąć mandatu - art 16. kodeks karny skarbowy.

              Komentarz


              • #8
                Dobra, a jak w wydziale komunikacji okaże się, że poprzedni właściciel nie wyrejestrowal?
                Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                Komentarz


                • #9
                  To nie ma dla Was znaczenia.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez piociel
                    Dobra, a jak w wydziale komunikacji okaże się, że poprzedni właściciel nie wyrejestrowal?
                    to jest jego problem
                    IMO wynika to na oszczędność przerejestrowania 140 zł a teraz trzeba auto sprzedać. Ale to takie moje zdanie

                    Komentarz


                    • #11
                      piociel, ten silnik to padaka, żaden szanujący się mechanik nie podejmie się ew. naprawy i kosztuje to ok. 15k pln. Jak jest na chodzie to sprzedaj to w cholerę.
                      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                      @ by Tune-up Gdańsk
                      TDI VP++ i jeszcze rośnie
                      Antek

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja jak kupiłem poprzednie auto zgłosiłem się do US po terminie. Tam pani mnie poinformowała, że mogę dostać karę. Ale że babeczka była w miarę ok. to kazała napisać pisemko, że ze względu na ..... chorobę kota, pobyt za granicą, okres teściowej, nie mogłem się wcześniej zgłosić. Po jakimś czasie przyszło z US, że nie wnoszą o ukaranie mnie.

                        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                        Komentarz


                        • #13
                          Poczytaj kodeks karny skarbowy a konkretnie art.16.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Tony065
                            piociel, ten silnik to padaka, żaden szanujący się mechanik nie podejmie się ew. naprawy i kosztuje to ok. 15k pln. Jak jest na chodzie to sprzedaj to w cholerę.
                            Ale czy można to sprzedać?
                            Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                            Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez piociel
                              Ale czy można to sprzedać?
                              Tylko w ten sam sposób jak został kupiony - czyli nie do końca legalnie

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X